|
Дата розміщення: 25.04.2014
XVI. Текст аудиторського висновку (звіту)
Найменування аудиторської фірми (П. І. Б. фудитора - фізичної особи - підприємця) |
Товариство з обмеженою відповідальністю "Аудиторська фірма "Баланс + Аудит" |
Код за ЄДРПОУ (реєстраційний номер облікової картки* платника податків - фізичної особи) |
31273030 |
Місцезнаходження аудиторської фірми, аудитора |
39600, Полтавська обл., м. Кременчук, вул. 60 років Жовтня, 4, офіс 1, кім. 211, тел.76-50-21,76-50-22,76-50-53, факс (0536) 76-50-21 |
Номер та дата видачі свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, виданого Аудиторською палатою України |
2564, 30.03.2001 |
Реєстраційний номер, серія та номер, дата видачі та строк дії свідоцтва про внесення до реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів** |
д/н, д/н, д/н, д/н |
Текст аудиторського висновку (звіту) |
I. Звіт щодо фінансової звітності
1.Основні відомості про емітента
Повна назва Публічне акціонерне товариство "Кременчуцьке кар'єроуправління "Кварц"
Скорочена назва ПАТ "ККУ "Кварц"
Код за ЄДРПОУ 35328439
Юридична адреса та місцезнаходження 39631, Полтавська область,
м. Кременчук, вул. Київська, 85, тел.(05366) 5-15-34
Розрахунковий рахунок 2600915510(980) в Відділенні КРУ ПАТ "Полтава-банк" м. Кременчук, МФО 331489
Дата первинної реєстрації 11.08.2007 р.
Дата та номер останньої реєстраційної дії в ЄДР 11.07.2012р. 1 585 107 0012 005840
Місце проведення реєстраційної дії Виконавчий комітет Кременчуцької міської Ради Полтавської області
Дати внесення змін до установчих документів 28.04.2011р. номер запису в ДР 15851050008005840
Затверджено статут в новій редакції
Види діяльності (КВЕД) 08.12 Добування піску, гравію, глин і каоліну
08.11 Добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю
41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель
46.90 Неспеціалізована оптова торгівля
49.41 Вантажний автомобільний транспорт
56.29 Постачання інших готових справ
2. Незалежною аудиторською фірмою "Баланс + Аудит" згідно договору № 07/14 від 19.02.2014 року, проведена перевірка фінансової звітності ПАТ "Кременчуцьке кар'єроуправління "Кварц" за 2013 рік в складі: Форма № 1 "Баланс" станом на 31.12.2013 р., Форма № 2 "Звіт про фінансові результати", Форма № 3 "Звіт про рух грошових коштів", Форма № 4 "Звіт про власний капітал", Примітки до річної фінансової звітності.
Дата початку перевірки - 19.02.2014 року.
Дата закінчення перевірки - 17.04.2014 року.
Період, яким охоплено проведення аудиту: 01.01.2013р. - 31.12.2013р.
Місце проведення аудиту: м. Кременчук, вул. Київська, 85
Дата видачі висновку: 17.04.2014р.
Адресат відповідно до умов договору - керівництво ПАТ "Кременчуцьке кар'єроуправління "Кварц".
3. Товариство створене членами трудового колективу Державного підприємства Міністерства оборони України "Кременчуцьке кар'єроуправління "Кварц" з ціллю взяття в оренду цілісного майнового комплексу зазначеного державного підприємства.
Бухгалтерський облік на підприємстві ведеться по журнально-ордерній системі і в цілому відповідає вимогам Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" № 996-XІY від 16.07.1999 р. Основою надання фінансової звітності є чинні міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ), міжнародні стандарти бухгалтерського обліку (МСБО) та тлумачення, розроблені Комітетом з тлумачень міжнародної фінансової звітності.
Фінансова звітність надана у тисячах українських гривень. Ця фінансова звітність підготовлена на основі історичної собівартості.
Фінансова звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності складається на основі бухгалтерських записів згідно з українським законодавством шляхом трансформації з внесенням коригувань та проведенням перекласифікації статей з метою достовірного представлення інформації згідно з вимогами МСФЗ.
Датою переходу на МСФЗ є 1 січня 2011року.
Облікова політика визначена наказом директора ПАТ № 1/Б від 03.01.2012 р. "Про організацію облікової політики бухгалтерського обліку та звітності за МСБО та МСФЗ".
Основними принципами облікової політики підприємства є:
Підприємство визнає матеріальний об'єкт основним засобом, якщо він утримується з метою використання його у процесі своєї діяльності, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) більше одного року та вартість яких більше 2500грн. Основні засоби оцінюються за їх собівартістю з вирахуванням накопиченої амортизації та накопичених збитків від змен-шення корисності. Нарахування амортизації основних засобів у бухгалтерському обліку проводиться за прямолінійним методом, передбаченим п. 62 МСБО 16 "Основні засоби".
Нематеріальні активи оцінюються за собівартістю за вирахуванням будь - якої накопиче-ної амортизації. Амортизація нематеріальних активів здійснюється із застосуванням прямолінійного методу, передбаченим п.8 МСБО 38 "Нематеріальні активи".
Під час первісного визнання інвестиційної нерухомості товариство оцінює та відображає її в бухгалтерському обліку за первісною вартістю, яка включає ціну придбання цієї нерухомос-ті та всі витрати, що безпосередньо пов'язані з її придбанням. Після первісного визнання об'єкта інвестиційної нерухомості подальшу його оцінку підприємство здійснює за первісною вартістю (собівартістю) з урахуванням накопиченої амортизації. Амортизація інвестиційної нерухомості здійснюється із застосуванням прямолінійного методу.
Визнання та первісна оцінка запасів ведеться за собівартістю у відповідності до вимог МСБО 2 "Запаси". При вибутті запасів (матеріалів, палива, комплектуючих виробів) і при видачі в виробництво або іншому вибутті оцінка їх здійснюється за методом собівартості перших за часом надходження запасів (ФІФО) , а при реалізації товарів в їдальні - по методу ціни продажу.
Дебіторська заборгованість в товаристві визнається як фінансові активи ( за винятком дебіторської заборгованості за розрахунками з операційної оренди та за розрахунками з бюджетом) та первісно оцінюються за справедливою вартістю.
Після первісного визнання фінансові зобов'язання оцінюються за амортизованою собівартістю, застосовуючи метод ефективного відсотка.
Поточними зобов'язаннями й забезпеченнями товариства визнані такі, що мають строк погашення не більше ніж 12 місяців та класифіковані, виходячи з відповідності будь-якому з критеріїв, визначених у п. 60 МСБО 1. Резерв на покриття збитків від зменшення корисності визначається як різниця між балансовою вартістю та теперішньою вартістю очікуваних майбутніх грошових потоків.
Поточні зобов'язання й забезпечення товариства є такі, що мають строк погашення не бі-льше ніж 12 місяців та класифіковані, виходячи з відповідності будь-якому з критеріїв, визначених у п. 60 МСБО 1.
Резерв на виплати відпусток не створюється.
Фінансові зобов'язання визнаються якщо вони забезпечують фінансування на довгостроковій основі, строк погашення яких не настає впродовж дванадцяти місяців після дати звітного періоду. Після первісного визнання фінансові зобов'язання оцінюються за амортизованою со-бівартістю, застосовуючи метод ефективного відсотка.
Доходи та витрати визнаються за методом нарахування.
Доходи від реалізації визнаються в розмірі справедливої вартості винагороди, отриманої або яка підлягає отриманню, і являють собою суми до отримання за продукцію та послуги, надані в ході звичайної господарської діяльності, за вирахуванням повернень продукції покупцями, знижок та за вирахуванням податку на додану вартість.
Для визначення суттєвості окремих об'єктів обліку, що відносяться до активів, зобов'язань і власного капіталу підприємства, за поріг суттєвості прийнята величина у п'ять відсотків від підсумку відповідно всіх активів, всіх зобов'язань і власного капіталу підприємства станом на кінець минулого року.
Для визначення суттєвості окремих видів доходів і витрат порогом суттєвості прийнята величина, що дорівнює двом відсоткам чистого прибутку (збитку) товариства за минулий рік.
Порогом суттєвості з метою відображення переоцінки або зменшення корисності об'єктів необоротних активів прийнята величина, що дорівнює 10-відсотковому відхиленню залишкової вартості об'єктів обліку від їх справедливої вартості. Відповідальність управлінського персоналу за фінансову звітність
Відповідальність за фінансову звітність, її підготовку та достовірне подання, організацію сис-теми внутрішнього контролю несе управлінський персонал ПАТ "Кременчуцьке кар'єроуправління "Кварц". Управлінській персонал несе відповідальність за подання цієї ін-формації відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності та за створення такого внутрішнього контролю, який управлінській персонал визначає необхідним для забезпечення складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень унаслідок шахрайства або помилки.
Відповідальність аудитора
Відповідальністю аудитора є висловлення думки стосовно цієї фінансової звітності на підставі результатів аудиту. Перевірку проведено у відповідності до вимог Міжнародних стандартів аудиту та надання впевненості. Висновок складено з урахуванням вимог Положення щодо підго-товки аудиторських висновків, які подаються до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку при розкритті інформації емітентами та професійними учасниками фондового ринку, затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. № 1528 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 січня 2007 р. за № 53/13320) із змінами та доповненнями та Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 29.09.2011р. №1360 "Про затвердження Вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики)" (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 листопада 2011 р. за №1358/20096).
Міжнародні стандарти аудиту вимагають від нас дотримання відповідних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненості, що фінансова звітність не містить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказів щодо сум і розкриттів у фінансовій звітності. Вибір процедур залежить від судження аудитора, включаючи оцінку ризиків суттєвих викривлень фінансової звітності внаслідок шахрайства або помилки. Виконуючи оцінку цих ризиків, аудитор розглядає заходи внутрішнього контролю, що стосуються складання та достовірності подання суб'єктом господарювання фінансової звітності, з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективності внутрішнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцінку відповідності використаної облікової політики, прийнятності облікових оцінок, зроблених управлінським персоналом, та загального подання фінансової звітності.
Ми вважаємо, що отримали достатні і належні аудиторські докази для висловлення нашої умовно-позитивної думки.
Підстава для висловлення умовно-позитивної думки
Нас призначили аудиторами Товариства 19 лютого 2014 р., тому ми не спостерігали за інвентаризацією на кінець 2013 року. Нас не задовольнили альтернативні методи щодо кількості запасів станом на 31 грудня 2013 р. Оскільки залишки запасів на кінець періоду застосовуються при визначенні фінансових результатів, ми не змогли визначити, чи вимагалося б коригування прибутку за рік, за який наведено дані, у звіті про сукупні прибутки та збитки від операційної діяльності.
Дебіторська заборгованість товариства не має забезпечення. Резерв сумнівних боргів не створений. В обліковій політиці не зазначено метод розрахунку резерву по сумнівним боргам. На кінець періоду у товариства рахується дебіторська заборгованість у сумі 62 тис.грн. якій вже більше одного року. На думку аудитора, резерв сумнівних боргів повинен складати на кінець періоду не менше 31 тис.грн.
Даний вплив на фінансову звітність є суттєвим, але не всеохоплюючим.
Висновок:
Умовно-позитивна аудиторська думка щодо фінансової звітності ПАТ "Кременчуцьке кар'єроуправління "Кварц":
На нашу думку, за винятком впливу питання, про яке йдеться у параграфі "Підста-ва для висловлення умовно-позитивної думки", фінансова звітність ПАТ "Кременчуцьке кар'єроуправління "Кварц" станом на 31.12.2013р. у складі Балансу, Звіту про фінансові результати, Звіту про власний капітал, Приміток до річної фінансової звітності, у всіх суттєвих аспектах достовірно і повно подає інформацію про підприємство, про його активи та зобов'язання, власний капітал, стан чистих активів, рух грошових коштів, доходи, витрати, обсяг чистого прибутку відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності.
II. Звіт щодо вимог інших законодавчих і нормативних актів
Цей розділ підготовлено на вимогу Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, що затверджені Рішенням № 1528 від 19.12.2006 року (зі змінами та доповненнями) та № 1360 від 29.09.2011 року.
1. Активи
За станом на 31.12.2013 р. загальні активи Товариства в порівнянні з даними на початок 2013 року збільшились на 14,9 % і відповідно складають 44 464 тис. грн.
Збільшення активів відбулося в основному за рахунок збільшення залишків по виробничим за-пасам.
На думку аудитора, розкриття інформації за видами активів, за винятком впливу питання, про яке йдеться у параграфі "Підстава для висловлення умовно-позитивної думки", подано в фінансовій звітності достовірно та повно відповідно до встановлених вимог чинного законодавства України.
2. Зобов'язання
Станом на 31.12.2013 р. загальні зобов'язання Товариства збільшились до рівня 41 813 тис. грн., тобто на 11,5 %.
Збільшення зобов'язань відбулось за рахунок збільшення короткострокових зобов'язань.
На думку аудитора, розкриття інформації за видами зобов'язань, за винятком впливу питання, про яке йдеться у параграфі "Підстава для висловлення умовно-позитивної думки", подано в фінансовій звітності достовірно та повно відповідно до встановлених вимог чинного законодав-ства України.
3. Власний капітал
Станом на 31.12.2013 р. загальний розмір власного капіталу Товариства складає 2 651 тис. грн., з яких - статутний капітал - 779 тис. грн., резервний капітал - 66 тис. грн., нерозподілений прибуток -1 806 тис. грн.
Статутний капітал товариства станом на 31.12.2013 року повністю сплачений й становить 778 750,00 грн., який розподілено на 15 575 простих іменних акцій номінальною вартістю 50,00 грн. (акція є неподільною у бездокументарній формі існування). Державна частка відсутня. Зміни в статутному капіталі в звітному періоді не відбувалися.
Статутом підприємства передбачено формування резервного капіталу у розмірі 15 відсотків від статутного капіталу. Резервний капітал формується шляхом щорічних відрахувань від чистого прибутку Товариства або за рахунок нерозподіленого прибутку. До досягнення зазначеного розміру резервного капіталу розмір щорічних відрахувань не може бути меншим ніж 5 відсотків суми чистого прибутку Товариства за рік. Станом на 31.12.2013 року резервний капітал створений в сумі 66 тис. грн.
Станом на 31.12.2013 р. нерозподілений прибуток складає 1 806 тис. грн. За рішенням загальних зборів, що відбулися 11 квітня 2013 року, прийнято рішення - отриманий прибуток за 2012 рік у розмірі 1329,0 тис. грн. розподілити наступним чином:
- 66,0 тис. грн. направити на поповнення резервного фонду Товариства;
- 924,0 тис. грн. направити на погашення збитків минулих років;
- 328,0 тис. грн. направити на виплату дивідендів із розрахунку 21,05 грн. (двадцять одна гривня 05 копійок) на одну просту іменну акцію;
- 11,0 тис. грн. залишити нерозподіленим.
В 2013 році внесено зміни до власного капіталу шляхом збільшення нерозподіленого прибутку за 2012рік в сумі 368,0 тис. грн. у зв'язку з скасуванням податкового повідомлення - рішення Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Полтавської обл. Полтавським окружним адміністративним судом 31.10.2013р. №6/816/4800/13-а та Харківським апеляційним адміністративним.
Збільшення власного капіталу, в основному, відбулось за рахунок збільшення нерозподіленого прибутку поточного року.
На думку аудитора, розкриття інформації про власний капітал в балансі Товариства, за винятком впливу питання, про яке йдеться у параграфі "Підстава для висловлення умовно-позитивної думки", в повній мірі відповідає вимогам чинного законодавства України.
4. Вартість чистих активів
Вартість чистих активів Товариства відповідає вимогам законодавства. Розрахунок вартості чистих активів здійснено за Методичними рекомендаціях щодо визначення вартості чистих активів акціонерних товариств, затверджених рішенням ДКЦПФР від 17 листопада 2004 р. N 485. Вартість чистих активів товариства (активи за вирахуванням зобов'язань) станом на 31.12.2013 року дорівнює 2 651 тис. грн., тобто більше величини статутного капіталу.
5. Прибуток/збиток
Чистий збиток за звітний період складає 1 427 тис. грн.
За 2013 р. Товариством отримано доходів у сумі 171 672 тис. грн. Найбільшу частину в доходах складають доходи від основної діяльності.
Витрати Товариства за 2013 рік складають 170 245 тис. грн.,
Основними складовими витрат є витрати щодо оплати послуг та придбання матеріалів, для ве-дення основної діяльності.
6. Інформація за п. 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок"
6.1. Прийняття рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 25 відсотків статутного капіталу - не відбувалося.
6.2. Прийняття рішення про викуп власних акцій - не відбувалося.
6.3. Факти лістингу/делістингу цінних паперів на фондовій біржі не відбувалися.
6.4. Отримання позики або кредиту на суму, що перевищує 25 відсотків активів емітента - не відбувалося.
6.5. Зміна складу посадових осіб емітента:
Обрання ревізора:
На черговому Загальному зборі акціонерів ПАТ "Кременчуцьке кар'єроуправління "Кварц", що відбулося 11.04.2013 року, прийнято рішення про обрання ревізійної комісії строком на три ро-ки у наступному складі: Полосухіна Світлана Анатоліївна, Яковець Антон Леонідович, Лубе-нець Марина Сергіївна.
6.6. Зміна власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків голосуючих акцій - не відбувалося.
6.7. Рішення емітента про утворення, припинення його філій, представництв - не відбувалося.
6.8. Рішення вищого органу емітента про зменшення статутного капіталу - не відбувалося.
6.9. Порушення справи про банкрутство емітента, винесення ухвали про його санацію - не відбувалося.
6.10. Рішення вищого органу емітента або суду про припинення або банкрутство емітента - не відбувалося.
Інших дій щодо контролю за п. 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" Товариством не здійснювалось.
7. Інша інформація
7.1. Протягом 2013 року Товариство не здійснювало операції з іпотечними облігаціями.
7.2. Станом на 31 грудня 2013 року Товариство не має в управлінні активів недержавних пенсійних фондів.
8. В ході порівняння фінансової звітності, що підлягала аудиту, та іншою інформацією, що розкривається емітентом цінних паперів та подається до Комісії разом з фінансовою звітністю, яка складається згідно до вимог "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затверджених рішенням Комісії від 03.12.2013р. № 2826, зареєстрованих в Міністерстві юстиції 24.13.2013р. за № 2180/2412, суттєвих невідповідностей не виявлено.
9. На протязі 2013 року Товариством не здійснювалось вчинення значних правочинів, а саме 10 і більше відсотків вартості чистих активів товариства за даними останньої річної звітності у відповідності до Закону України "Про акціонерні товариства".
10. Стан корпоративного управління, у тому числі стан внутрішнього аудиту в цілому відповідає вимогам Закону України "Про акціонерні товариства".
11. Під час проведення аудиторської перевірки доказів ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства аудитором не отримано.
Основні відомості про аудиторську фірму та аудитора
Повне найменування:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Аудиторська фірма "Баланс + Аудит"
Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 31273030
Юридична адреса та місцезнаходження: 39600, Полтавська обл.,
м. Кременчук, вул. 60 років Жовтня, 4, офіс 1, кім. 211, тел.76-50-21,76-50-22,76-50-53, факс (0536) 76-50-21
Реєстраційні дані: Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серія АОО № 128124, номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР 1 585 120 0000 002275, дата проведення державної реєстрації 08.12.2000р. Виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської обл.
Свідоцтво Аудиторської палати України № 2564, про внесення в Реєстр суб'єктів аудиторської діяльності, видане Аудиторською палатою України 30.03.2001 року на підставі Рішення №100, термін дії до 31 березня 2016 року.
Свідоцтво про відповідність системи контролю якості № 0302, видане Аудиторською палатою України 29.11.2012р. на підставі рішення № 261/4.1, термін дії до 31.12.2017 року.
Аудитор, що здійснив перевірку Циба Ганна Миколаївна - сертифікат серії А № 005789, виданий на підставі рішення АПУ від 29.04.2004р. № 134, чинний до 29.04.2019 р. д/н д/н |
|