|
12. Опис бізнесу
Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення,
виділ) |
Закрите акціонерне товариство "Кременчуцьке кар'єроуправління "Кварц" створене членами трудового колективу Державного підприємства міністерства оборони України "Кременчуцьке кар'єроуправління "Кварц", з ціллю взяття в оренду цілісного майнового комплексу зазначеного державного підприємства, і зареєстроване в Державному реєстрі 11 серпня 2007 р. 26 березня 2009 р. між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Полтавській області та Товариством укладено Договір оренди цілісного майнового комплексу Державного підприємства міністерства оборони України "Кременчуцьке кар'єроуправління "Кварц" № 01/Ц-2009. Товариство є правонаступником зазначеного державного підприємства щодо всіх майнових та особистих немайнових прав та обов'язків , внаслідок реорганізації шляхом приєднання, відповідно до чинного законодавства України. 30 березня 2011 р. Загальними зборами Товариства організаційно-правову форму ЗАТ "ККУ "Кварц" приведено у відповідність до Закону України "Про акціонерні товариства", визначено тип Товариства - Публічне акціонерне товариство, та змінено найменування Закритого акціонерного товариства "Кременчуцьке кар'єроуправління "Кварц" на: повне - Публічне акціонерного товариства "Кременчуцьке кар'єроуправління "Кварц", скорочене - ПАТ "ККУ "Кварц". |
Організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші
відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив
розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом |
Товариство не має дочірніх підприємств, філій, представництв та інших відокремлених структурних підрозділів. |
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом
звітного періоду, умови та результати цих пропозицій |
Пропозиції з боку третіх осіб щодо реорганізації, протягом звітного періоду, не надходили. |
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості
запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) |
Бухгалтерський облік на підприємстві ведеться по журнально-ордерній системі та відповідає вимогам Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" № 996-ХІV від 16.07.1999 р. Основою надання фінансової звітності є чинні міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ), міжнародні стандарти бухгалтерського обліку (МСБО) та тлумачення, розроблені Комітетом з тлумачень міжнародної фінансової звітності. Нарахування амортизації основних засобів у бухгалтерському обліку проводиться за прямолінійним методом, передбаченим п.62 МСБО 16 "Основні засоби". Амортизацію активу починають, коли він стає придатним для використання і амортизацію активу припиняють на дату, з якої припиняють визнання активу. Норми амортизації застосовуються до вартості, що амортизується, яка розраховується як різниця між первісною та ліквідаційною вартістю об'єкта. Ліквідаційну вартість встановлює комісія під час введення основного засобу або нематеріального активу в експлуатацію. Амортизація не нараховується, якщо балансова вартість необоротних активів дорівнює їх ліквідаційній вартості. Визнання та первісна оцінка запасів відповідає положенням прийнятої на підприємстві облікової політики і ведеться за собівартістю у відповідності до вимог МСБО 2 "Запаси". Собівартість запасів включає всі витрати на придбання, витрати на переробку та інші витрати, понесені під час доставки запасів до їх теперішнього місцезнаходження та приведення їх у теперішній стан. При вибутті запасів (матеріалів, палива, комплектуючих виробів) і при видачі в виробництво або іншому вибутті оцінка їх здійснюється за методом собівартості перших за часом надходження запасів (ФІФО), а при реалізації в їдальні - по методу ціни продажу. Дебіторська заборгованість в товаристві визнається як фінансові активи (за винятком дебіторської заборгованості за розрахунками з операційної оренди та за розрахунками з бюджетом) та первісно оцінюється за справедливою вартістю. Доходи та витрати визнаються за методом нарахування. Доходи від реалізації визнаються в розмірі справедливої вартості винагороди, отриманої або яка підлягає отриманню, і являють собою суми до отримання за продукцію та послуги, надані в ході звичайної господарської діяльності, за вирахуванням повернень продукції покупцями, знижок та за вирахуванням податку на додану вартість. |
Текст аудиторського висновку |
1. Основні відомості про емітента
Повна назва Публічне акціонерне товариство
"Кременчуцьке кар'єроуправління "Кварц"
Скорочена назва ПАТ "ККУ "Кварц"
Код за ЄДРПОУ 35328439
Юридична адреса
та місцезнаходження 39631, Полтавська область, м. Кременчук,
вул. Київська, 85, тел.(05366) 5-15-34
Розрахунковий рахунок 2600915510(980) в Відділенні КРУ ПАТ "Полтава-банк" м. Кременчук, МФО 331489
Дата первинної реєстрації 11.08.2007 р.
Дата та номер останньої
реєстраційної дії в ЄДР 11.07.2012р.
1 585 107 0012 005840
Місце проведення
реєстраційної дії Виконавчий комітет Кременчуцької міської Ради Полтавської області
Дати внесення змін
до установчих
Документів 28.04.2011р. номер запису в ДР 15851050008005840
Затверджено статут в новій редакції
Види діяльності (КВЕД) 08.12 Добування піску, гравію, глин і каоліну
08.11 Добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю
41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель
46.90 Неспеціалізована оптова торгівля
49.41 Вантажний автомобільний транспорт
56.29 Постачання інших готових справ
2. Незалежною аудиторською фірмою "Баланс + Аудит" згідно договору № 07/13 від 25.02.2013 року, проведена перевірка фінансової звітності ПАТ "Кременчуцьке кар'єроуправління "Кварц" за 2012 рік в складі: Форма № 1 "Баланс" станом на 31.12.2012 р., Форма № 2 "Звіт про фінансові результати", Форма № 3 "Звіт про рух грошових коштів", Форма № 4 "Звіт про власний капітал", Форма № 5 "Примітки до річної фінансової звітності".
Дата початку перевірки - 25.02.2013 року.
Дата закінчення перевірки - 16.04.2013 року.
Період, яким охоплено проведення аудиту: 01.01.2012р. - 31.12.2012р.
Місце проведення аудиту: м. Кременчук, вул. Київська, 85
Дата видачі висновку: 16.04.2013р.
Адресат відповідно до умов договору - керівництво ПАТ "Кременчуцьке кар'єроуправління "Кварц".
3. Бухгалтерський облік на підприємстві ведеться по журнально-ордерній системі і в цілому відповідає вимогам Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" № 996-XІY від 16.07.1999 р. Основою надання фінансової звітності є чинні міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ), міжнародні стандарти бухгалтерського обліку (МСБО) та тлумачення, розроблені Комітетом з тлумачень міжнародної фінансової звітності.
Фінансова звітність надана у тисячах українських гривень. Ця фінансова звітність підготовлена на основі історичної собівартості.
Фінансова звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності складається на основі бухгалтерських записів згідно з українським законодавством шляхом трансформації з внесенням коригувань та проведенням перекласифікації статей з метою достовірного представлення інформації згідно з вимогами МСФЗ.
Підприємство вирішило вперше прийняти звітність у повній відповідності за МСФЗ у 2012 році, що вимагатиме надання порівняльної характеристики за один попередній рік - 2011р. З цією метою товариство перерахувало залишки по рахунках за попередній рік, на початок року, за який надається така зіставна інформація. Відповідно до МСФЗ 1 "Перше застосування міжнародних стандартів фінансової звітності" датою переходу на МСФЗ є 1 січня 2011року.
Облікова політика визначена наказом директора ПАТ № 1/Б від 01.01.2012 р. "Про організа-цію облікової політики бухгалтерського обліку та звітності за МСФЗ".
Основними принципами облікової політики підприємства є:
Підприємство визнає матеріальний об'єкт основним засобом, якщо він утримується з метою використання його у процесі своєї діяльності, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) більше одного року. Основні засоби оцінюються за їх собівартістю з вирахуванням накопиченої амортизації та накопичених збитків від зменшення корисності. Нарахування амортизації основних засобів у бухгалтерському обліку проводиться за прямолінійним методом, передбаченим п. 62 МСБО 16 "Основні засоби".
Нематеріальні активи оцінюються за собівартістю за вирахуванням будь - якої накопиченої амортизації. Амортизація нематеріальних активів здійснюється із застосуванням прямолінійного методу, передбаченим п.8 МСБО 38 "Нематеріальні активи".
Під час первісного визнання інвестиційної нерухомості товариство оцінює та відображає її в бухгалтерському обліку за первісною вартістю, яка включає ціну придбання цієї нерухомос-ті та всі витрати, що безпосередньо пов'язані з її придбанням. Після первісного визнання об'єкта інвестиційної нерухомості подальшу його оцінку підприємство здійснює за первісною вартістю (собівартістю) з урахуванням накопиченої амортизації. Амортизація інвестиційної нерухомості здійснюється із застосуванням прямолінійного методу.
Визнання та первісна оцінка запасів відповідає положенням прийнятої на підприємстві облікової політики і ведеться за собівартістю у відповідності до вимог МСБО 2 "Запаси". При вибутті запасів (матеріалів, палива, комплектуючих виробів) і при видачі в виробництво або іншому вибутті оцінка їх здійснюється за методом собівартості перших за часом надходження запасів (ФІФО) , а при реалізації товарів в їдальні - по методу ціни продажу.
Дебіторська заборгованість в товаристві визнається як фінансові активи ( за винятком дебіторської заборгованості за розрахунками з операційної оренди та за розрахунками з бюджетом) та первісно оцінюються за справедливою вартістю.
Товариство має фінансові зобов'язання, що забезпечують фінансування на довгостроковій основі, строк погашення яких не настає впродовж дванадцяти місяців після дати звітного періоду. Після первісного визнання фінансові зобов'язання оцінюються за амортизованою собівартістю, застосовуючи метод ефективного відсотка.
Поточними зобов'язаннями й забезпеченнями товариства визнані такі, що мають строк погашення не більше ніж 12 місяців та класифіковані, виходячи з відповідності будь-якому з критеріїв, визначених у п. 60 МСБО 1.
Доходи та витрати визнаються за методом нарахування.
Доходи від реалізації визнаються в розмірі справедливої вартості винагороди, отриманої або яка підлягає отриманню, і являють собою суми до отримання за продукцію та послуги, надані в ході звичайної господарської діяльності, за вирахуванням повернень продукції покупцями, знижок та за вирахуванням податку на додану вартість.
Інвентаризація проведена згідно наказу директора ПАТ № 246/б від 26.09.2012 р. "Про проведення інвентаризації необоротних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, розрахунків" станом на:
- 01.10.2012 року інвентаризація майна ПАТ - основні, інші необоротні матеріальні активи, нематеріальні активи, капітальні інвестиції, виробничі запаси, МБП, готова продукція, незаве-ршене виробництво;
- 01.12.2012 року інвентаризація майна ПАТ - витрати майбутніх періодів, грошові кошти в касі, на розрахунковому рахунку, розрахунки з покупцями та постачальниками, з оплати праці, з бюджетом;
- 01.10.2012 року інвентаризація ЦМК - основні, інші необоротні матеріальні активи, нематеріальні активи, капітальні інвестиції.
Результати інвентаризації представлені Протоколом № 1 засідання центральної інвента-ризаційної комісії. При інвентаризації нестач та лишків матеріальних цінностей не виявлено.
Аудитор участі в інвентаризації не приймав.
Відповідальність управлінського персоналу за фінансову звітність
Відповідальність за фінансову звітність, її підготовку та достовірне подання, організацію системи внутрішнього контролю несе управлінський персонал ПАТ "Кременчуцьке кар'єроуправління "Кварц". Управлінській персонал несе відповідальність за подання цієї інформації відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності та за створення такого внутрішнього контролю, який управлінській персонал визначає необхідним для забезпечення складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень унаслідок шахрайства або помилки.
Відповідальність аудитора
Відповідальністю аудитора є висловлення думки стосовно цієї фінансової звітності на підставі результатів аудиту. Перевірку проведено у відповідності до вимог Міжнародних стандартів аудиту та надання впевненості. Висновок складено з урахуванням вимог Положення щодо підготовки аудиторських висновків, які подаються до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку при розкритті інформації емітентами та професійними учасниками фондового ринку, затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 29.09.2011 р. № 1360 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 листопада 2011 р. за № 1358/20096).
Міжнародні стандарти аудиту вимагають від нас дотримання відповідних етичних ви-мог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненості, що фінан-сова звітність не містить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказів щодо сум і розкриттів у фінансовій звітності. Вибір процедур залежить від судження аудитора, включаючи оцінку ризиків суттєвих викривлень фінансової звітності внаслідок шахрайства або помилки. Виконуючи оцінку цих ризиків, аудитор розглядає заходи внутрішнього контролю, що стосуються складання та достовірності подання суб'єктом господарювання фінансової звітності, з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективності внутрішнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцінку відповідності використаної облікової політики, прийнятності облікових оцінок, зроблених управлінським персоналом, та загального подання фінансової звітності.
Ми вважаємо, що отримали достатні і належні аудиторські докази для висловлення нашої думки.
Підстава для висловлення умовно-позитивної думки
Підприємство не визнає короткострокові виплати працівникам (забезпечення відпусток) як витрати та як зобов'язання. Підприємство не визнає очікувану вартість короткострокових виплат працівникам за відпусками як забезпечення відпусток - під час надання працівниками послуг, які збільшують їхні права на майбутні виплати відпускних. Загальна сума забезпечення, що не створена підприємством, складає 202 тис.грн.
Підприємство не вірно розрахувало відстрочені податкові активи. Так, при розрахунку не враховано спеціальне виключення із загального правила, яке міститься в параграфі 22 МСБО 12:
"Тимчасова різниця може виникнути після первісного визнання активу чи зобов'язання, наприклад, якщо частина або вся собівартість активу не підлягатиме вирахуванню для цілей оподаткування. Метод обліку таких тимчасових різниць залежить від характеру операції, яка привела до первісного визнання активу:
а) при об'єднанні бізнесу суб'єкт господарювання визнає відстрочене податкове зобов'язання чи актив, а це впливає на суму гудвілу або прибутку від вигідної покупки, який він визнає (див. параграф 19);
б) якщо операція впливає на обліковий або оподаткований прибуток, суб'єкт господарювання визнає будь-яке відстрочене податкове зобов'язання чи актив і остаточні відстрочені податкові витрати або дохід у прибутку або збитку (див. параграф 59);
в) якщо операція не є об'єднанням бізнесу і не впливає ні на обліковий прибуток, ні на оподаткований прибуток, суб'єкт господарювання визнавав би (у разі відсутності обмежень, зазначе-них у параграфах 15 та 24) остаточне відстрочене податкове зобов'язання або актив та коригував би балансову вартість активу чи зобов'язання на таку саму величину. Подібне коригування зробить фінансову звітність менш прозорою, а тому цей Стандарт забороняє суб'єктові господарювання визнавати остаточне відстрочене податкове зобов'язання чи актив як при первісному, так і при подальшому визнанні (див. далі приклад). Крім того, суб'єкт господарювання не визнає подальших змін невизнаного відстроченого податкового зобов'язання чи активу при амортизації активу".
Сума відстрочених податкових активів на кінець 2012 року повинна складати 544 тис.грн., тобто на 162 тис.грн. більше.
Висновок:
Умовно-позитивна аудиторська думка щодо фінансової звітності ПАТ "Кременчуцьке кар'єроуправління "Кварц":
На нашу думку, за винятком впливу питання, про яке йдеться у параграфі "Підстава для висловлення умовно-позитивної думки", фінансова звітність ПАТ "Кременчуцьке кар'єроуправління "Кварц" станом на 31.12.2012р. у складі Балансу, Звіту про фінансові ре-зультати, Звіту про власний капітал, Приміток до річної фінансової звітності, у всіх суттєвих аспектах достовірно і повно подає інформацію про підприємство, про його активи та зобов'язання, власний капітал, стан чистих активів, рух грошових коштів, доходи, витрати, обсяг чистого прибутку відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності.
Звіт щодо вимог інших законодавчих і нормативних актів
4. Додатковий розділ:
Цей розділ аудиторського висновку підготовлено відповідно до Вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики), затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 29.09.2011р. № 1360.
4.1. Відповідно до вимог статті 155 Цивільного кодексу України "Статутний капітал товариства визначає мінімальний розмір майна товариства, який гарантує інтереси його кредиторів. Він не може бути меншим розміру, встановленого законом.".
Вартість чистих активів товариства відповідає вимогам чинного законодавства, а саме частині третій статті 155 Цивільного кодексу України.
Статутний капітал товариства станом на 31.12.2012 року повністю сплачений й становить 778 750,00 грн., який розподілено на 15 575 простих іменних акцій номінальною вартістю 50,00 грн. (акція є неподільною у бездокументарній формі існування).
Державна частка відсутня. Зміни в статутному капіталі в звітному періоді не відбувалися.
Відомості про акціонерів:
Фізичні особи, загальна кількість 251
Кількість цінних паперів, шт 15 575
Номінальна вартість, грн. 778 750
Частка в статутному капіталі 100 %
у т. ч.:
Фізичні особи, що володіють більш ніж 10% статутного фонду:
2277708739 Федотов Геннадій Іванович, паспорт серії КН №065763, виданий 13.02.96р. Автозаводським РВ КМУ УМВС України в Полтавській обл., місцезнаходження - вул.Цюрупи, 21А, кв. 4, м.Кременчук, Полтавської обл.., 39600
Кількість цінних паперів, шт 4 941
Номінальна вартість, грн. 247 050
Частка в статутному капіталі 31,7239 %
Усього:
Кількість цінних паперів, шт 15 575
Номінальна вартість, грн. 778 750
Частка в статутному капіталі 100 %
Статутом підприємства передбачено формування резервного капіталу у розмірі 15 відсотків від статутного капіталу. Резервний капітал формується шляхом щорічних відрахувань від чистого прибутку Товариства або за рахунок нерозподіленого прибутку. До досягнення зазначеного розміру резервного капіталу розмір щорічних відрахувань не може бути меншим ніж 5 відсотків суми чистого прибутку Товариства за рік. Станом на 31.12.2012 року резервний капітал не створений.
Станом на 31.12.2012 р. нерозподілений прибуток складає 405 тис. грн. За рішенням загальних зборів, що відбулися 11 квітня 2012 року, прийнято рішення з урахуванням підсумків 2011 року прибутку направити на покриття нерозподіленого збитку минулих років, дивіденди за 2011 рік не нараховувати.
4.2. В ході порівняння фінансової звітності, що підлягала аудиту, та іншою інформацією, що розкривається емітентом цінних паперів та подається до Комісії разом фінансової звітністю суттєвих невідповідностей не виявлено.
4.3. На протязі 2012 року товариством не здійснювалось вчинення значних правочинів, а саме 10 і більше відсотків вартості чистих активів товариства за даними останньої річної звітності у відповідності до Закону України "Про акціонерні товариства".
4.4. Стан корпоративного управління, у тому числі стан внутрішнього аудиту відповідає вимогам Закону України "Про акціонерні товариства".
4.5. Під час проведення аудиторської перевірки доказів ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства аудитором не отримано.
5. Основні відомості про аудиторську фірму та аудитора
Повне найменування:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Аудиторська фірма "Баланс + Аудит"
Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 31273030
Юридична адреса та місцезнаходження: 39600, Полтавська обл., м. Кременчук, вул. 60 років Жовтня, 4, офіс 1, кім. 211, тел.76-50-21,76-50-22,76-50-53, факс (0536) 76-50-21
Реєстраційні дані: Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серія АОО № 128124, номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР 1 585 120 0000 002275, дата проведення державної реєстрації 08.12.2000р. Виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської обл.
Свідоцтво № 2564 про внесення в Реєстр суб'єктів аудиторської діяльності, видане Аудиторською палатою України 30.03.2001 року на підставі Рішення №100, термін дії до 31 березня 2016 року.
Свідоцтво, реєстраційний номер АБ 001434, про внесення до реєстру аудиторів та аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки фінансових установ, що здійснюють діяльність на ринку цінних паперів, унесено до Реєстру відповідно до рішення Комісії від 20.05.2011 року № 532, термін дії з 20.05.2011 року до 31.03.2016 року.
Аудитор, що здійснив перевірку Циба Ганна Миколаївна - сертифікат серії А № 005789, виданий на підставі рішення АПУ від 29.04.2004р. № 134, чинний до 29.04.2014 р. |
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент,
перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних
змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента
щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту
й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію
про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження
нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про
особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за
основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі
постачання |
ПАТ Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" виробляє щебінь гранітний фракційний (5х20; 20х40; 25х60; 40х70), відсів гранітний (0х5; 0х20; 0х70) із власної сировини - породи гірської скельної. Товариство відвантажує готову продукцію залізничним та автомобільним транспортом. Основними споживачами продукції є будівельні підприємства Росії: Московський, Бєлгородський регіони. Основними споживачами на внутрішньому ринку збуту є підприємства Полтавської та Харківської областей. Попит на продукцію Товариства має сезонний характер, що не дозволяє працювати на повну потужність на протязі всього року. Також негативними чинниками, що стримують зростання обсягів виробництва та реалізації продукції є низький попит на внутрішньому ринку, спричинений відсутністю платоспроможних замовників, та недостатня кількість рухомого складу залізничного транспорту для здійснення експорту продукції. Конкуренцію на ринках збуту складають ДПУППУЗ "Крюківське кар`єроуправління", ТОВ "Нерудбудматеріали", ДПУППУЗ "Редутське кар`єроуправління", ТОВ "Рижівський гранітний кар'єр". |
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо
підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з її господарською діяльністю, їх
необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб
фінансування |
У 2010 р. підприємством придбані основні засоби на суму 1 466 тис. грн., в тому числі: машини та обладнання - 91 тис. грн., транспортні засоби - 1 280 тис. грн., інструменти, прилади, інвентар (меблі) - 73 тис. грн., малоцінні необоротні матеріальні активи - 22 тис. грн.
У 2011 р. підприємством придбані основні засоби на суму 1 074 тис. грн., в тому числі: машини та обладнання - 846 тис. грн., транспортні засоби - 95 тис. грн., інструменти, прилади, інвентар (меблі) - 109 тис. грн., малоцінні необоротні матеріальні активи - 24 тис. грн.
У 2012 р. підприємством придбані основні засоби на суму 4 992 тис. грн., в тому числі: машини та обладнання - 783 тис. грн., транспортні засоби - 4 209 тис. грн., інструменти, прилади, інвентар (меблі) - 128 тис. грн.
Придбання здійснювалося за власні та кредитні кошти. За умови наявності обігових коштів, підприємством будуть здійснюватися інвестиції та придбання. |
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні
правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання
активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть
позначитися на використанні активів підприємства, інформацію щодо планів капітального будівництва,
розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі
вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване
зростання виробничих потужностей після її завершення |
Залишкова вартість основних засобів на 31.12.2012 р. - 27 366,0 тис. грн., в т.ч.: власні основні засоби - 4 929,0 тис. грн., орендовані основні засоби (цілісний майновий комплекс ДП МОУ ККУ "Кварц") - 22 437,0 тис. грн. Використання, поліпшення та відновлення орендованого майна здійснюється відповідно до умов законодавства та Договору оренди ЦМК ДП МОУ ККУ "Кварц" від 26.03.2009 № 01/Ц-2009. |
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від
законодавчих або економічних обмежень |
Основні істотні проблеми, що впливають на результати роботи підприємства: непосильний податковий тиск, відсутність дієвого механізму відшкодування податку на додану вартість, що спричиняє дефіцит обігових коштів, та змушує підприємство залучати кредитні кошти під значні відсотки, нестабільність податкового законодавства. |
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за
порушення законодавства |
Протягом звітного року емітентом сплачені штрафні санкції за порушення податкового законодавства у сумі 20 тис. грн. |
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого
капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента
|
Фінансування здійснюється за рахунок власних і кредитних коштів. |
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів |
Укладених, але не виконаних договорів Товариство не має. |
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва,
реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність
емітента в майбутньому) |
У 2012 р. підприємство досягло планової потужності виробництва. На 2013 рік планується збереження досягнутих обсягів. |
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік |
У звітному році дослідження та розробки не проводились. На 2013 рік інвестиційні програми на дослідження та розробку не заплановані, однак підприємство готове розглянути пропозиції по співробітництву у цих напрямках. |
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні
підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних
вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових
справ про це зазначається |
Судових справ у звітному періоді не було. |
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та
результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз
господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі |
Іншої істотної інформації не має. |
|