Акціонерне товариство «Кременчуцьке кар’єроуправління «Кварц»

Код за ЄДРПОУ: 35328439
Телефон: +380675409923
e-mail: 477kni@gmail.com
Юридична адреса: 39631,Полтавська обл,м.Кременчук, вул. Київська 85
 

Річний звіт за 2010 рік

Опис бізнесу(текстова частина)

Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) Закрите акцiонерне товариство "Кременчуцьке кар'єроуправлiння "Кварц" створене членами трудового колективу Державного пiдприємства мiнiстерства оборони України "Кременчуцьке кар'єроуправлiння "Кварц", з цiллю взяття в оренду цiлiсного майнового комплексу зазначеного державного пiдприємства, i зареєстроване в Державному реєстрi 11 серпня 2007 р. 26 березня 2009 р. мiж Регiональним вiддiленням Фонду державного майна України по Полтавськiй областi та Закритим акцiонерним товариством "Кременчуцьке кар'єроуправлiння "Кварц" укладено Договiр оренди цiлiсного майнового комплексу Державного пiдприємства мiнiстерства оборони України "Кременчуцьке кар'єроуправлiння "Кварц" № 01/Ц-2009. Товариство є правонаступником зазначеного державного пiдприємства щодо всiх майнових та особистих немайнових прав та обов'язкiв , внаслiдок реорганiзацiї шляхом приєднання, вiдповiдно до чинного законодавства України. 19 травня 2009 р. загальними зборами ЗАТ було прийняте рiшення про дематерiалiзацiю акцiй ЗА
Про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом Товариство не має дочiрнiх пiдприємств, фiлiй, представництв та iнших вiдокремлених структурних пiдроздiлi
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Пропозицiї з боку третiх осiб щодо реорганiзацiї, протягом звiтного перiоду, не надходил
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Форма бухгалтерського облiку та облiкова полiтика пiдприємства визначена вiдповiдно до Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть", наказу №3 вiд 30.04.2009 р. "Про органiзацiю бухгалтерського облiку та облiкової полiтики" з використанням для пiдготовки фiнансових звiтiв концептуальної основи, передбаченої Нацiональними Положеннями (стандартами) Бухгалтерського Облiку. Визначення, оцiнка та облiк основних засобiв, iнших необоротних матерiальних активiв, незавершеного будiвництва (орендованих у складi ЦМК, придбаних, полiпшених за рахунок амортизацiйних вiдрахувань або власних коштiв) здiйснюється вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку №7 "Основнi засоби", затвердженого наказом мiнiстерства Фiнансiв України вiд 27.04.2000 р. № 92 (iз змiнами та доповненнями), Порядку вiдображення в бухгалтерському облiку i звiтностi операцiй, пов'язаних з приватизацiєю та орендою державних пiдприємств, затвердженому Наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 16.12.1993 р. № 109, Договору оренди цiлiсного майнового комплексу ДП МОУ ККУ "Кварц" вiд 26.03.2009 р. № 01/Ц-2009. Нарахування амортизацiї у бухгалтерському облiку проводиться за прямолiнiйним методом. Амортизацiя малоцiнних необоротних матерiальних активiв нараховується в першому мiсяцi використання об'єкта в розмiрi 50% його вартостi, яка амортизується, та решта 50% вартостi, яка амортизується, у мiсяцi списання з балансу в наслiдок не вiдповiдностi визнання активом. Капiтальнi iнвестицiї вiдображаються по справедливiй вартостi, яка дорiвнює фактичнiй вартостi витрат. Вiдображення у бухгалтерському облiку та звiтностi придбаних запасiв здiйснюється за їх первинною вартiстю. При вибуттi запасiв (матерiалiв, палива, комплектуючих виробiв i при видачi в виробництво або iншому вибуттi) оцiнка їх здiйснюється за методом собiвартостi перших за часом надходження запасiв (ФIФО), а при реалiзацiї товарiв в їдальнi - по методу цiни продажу. Дебiторська заборгованiсть вiдображається за реальною вартiстю. Резерв сумнiвних боргiв не нараховувавс
Текст аудиторського висновку Основнi вiдомостi про аудитора:
Незалежний аудитор Циба Ганна Миколаївна.
Свiдоцтво №3543 вiд 24.02.2005 року про внесення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв, якi одноособово надають аудиторськi послуги, видане Аудиторською палатою України згiдно рiшення №146/6 вiд 24 лютого 2005 року з термiном дiї до 25 лютого 2015 року.
Сертифiкат серiї А №005789, виданий рiшенням Аудиторської палати України №134 вiд 29.04.2004 року з термiном дiї до 29 квiтня 2014 року.
Юридична адреса та мiсцезнаходження: 39608, Полтавська обл., м. Кременчук, вул. Набережна лейтенанта Днiпрова, б.60, кв.212.
тел. (0536) 71-63-54.
Перелiк перевiрених фiнансових звiтiв
Незалежним аудитором Цибою Ганною Миколаївною згiдно Законiв України "Про господарськi товариства", "Про акцiонернi товариства", "Про цiннi папери та фондовий ринок" вiд 23.02.2006 №3480-IV, "Про державне регулювання ринку цiнних паперiв в Українi", "Про розповсюдження форм фiнансової звiтностi вiдповiдно до вимог мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку", "Положення про розкриття iнформацiї емiтентами цiнних паперiв" вiд 19.12.2006 року №1591, "Положення щодо пiдготовки аудиторських висновкiв, якi подаються в державну комiсiю по цiнним паперам та фондовому ринку при розкриттi iнформацiї емiтентами та професiйними учасниками фондового ринку", затвердженого рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 19.12.2006 року №1528 проведена перевiрка фiнансової звiтностi Закритого акцiонерного товариства "Кременчуцьке кар'єроуправлiння "Кварц" (надалi - Товариство) за 2010 рiк у складi: Форма №1 "Баланс" станом на 31.12.2010 року, Форма №2 "Звiт про фiнансовi результати за 2010 рiк", Форма №3 "Звiт про рух грошових коштiв", Форма №4 "Звiт про власний капiтал", Форма №5 "Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi ", що додаються.
Висновок призначений для керiвних органiв пiдприємства, Державнiй комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку, регiонального вiддiлення Фонду державного майна України по Полтавськiй областi, iнших осiб, якi вiдповiдно до чинного законодавства мають право на отримання iнформацiї, що мiститься у фiнансовiй звiтностi.
Аудиторська перевiрка проводилась вiдповiдно до умов договору №3 вiд 11.03.2011 року на пiдставi чинного законодавства, iснуючих норм i стандартiв, професiйних знань та досвiду.
Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу
Вiдповiдальнiсть за пiдготовку та достовiрне вiдображення iнформацiї в фiнансових звiтах згiдно з Законом України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть" несе керiвництво суб'єкта господарювання. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу охоплює: розробку, впровадження та використання внутрiшнього контролю стосовно пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв, якi не мiстять суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилок: вибiр та застосування вiдповiдної облiкової полiтики, а також облiкових оцiнок, якi вiдповiдають обставинам.
Вiдповiдальнiсть аудитора
Вiдповiдальнiстю аудитора є надання висновку щодо фiнансових звiтiв на основi результатiв аудиторської перевiрки. Перевiрка проведена згiдно з Мiжнародними стандартами аудиту.
Цi стандарти вимагають вiд аудитора дотримання етичних норм та вiдповiдного планування i виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансовi звiти не мiстять суттєвих викривлень.
Стандарти, застосованi аудитором при проведеннi аудиторської перевiрки
Аудиторську перевiрку проведено вiдповiдно до Закону України "Про аудиторську дiяльнiсть" вiд 14.03.1995 року №81/95-ВР, вимог Закону України " Про внесення змiн до Закону України "Про аудиторську дiяльнiсть" вiд 14.09.2006 року №140-V та Мiжнародних стандартiв аудиту МСА 200"Мета та загальнi принципи аудиту фiнансових звiтiв", МСА 700 "Висновок незалежного аудитора щодо повного пакету фiнансових звiтiв загального призначення" та iнших стандартiв аудиту з урахуванням особливостей нацiональних стандартiв бухгалтерського облiку в Українi.
Опис роботи, виконаний аудитором
Перевiрка проводилась з 11.03.2011 року по 31.03.2011 року.
Аудитором здiйснено:
-суцiльну перевiрку показникiв балансу та даних головної книги;
-вибiркову перевiрку iнших показникiв в обсягу бухгалтерського облiку з основної виробничої дiяльностi за перiод з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року з дотриманням вимог чинного законодавства України, нормативiв i стандартiв з питань бухгалтерського облiку, вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту, що прийнятi в якостi Нацiональних стандартiв аудиту та вимог Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку.
Перевiрка спланована i проведена з метою отримання достатнього рiвня впевненостi в тому, що пiдприємство дотримувалося чинного законодавства при веденнi бухгалтерського облiку, а представлена фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих помилок та перекручень.
Аудитором виконано аудиторськi процедури для отримання аудиторських доказiв стосовно сум та iнформацiї розкритої у фiнансових звiтах. Вiдбiр процедур залежить вiд судження аудитора. До таких процедур входить i оцiнка ризикiв суттєвих викривлень фiнансових звiтiв внаслiдок шахрайства або помилок. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитором розглянуто заходи контролю, що стосуються пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю Товариства.
Аудит також включав оцiнку вiдповiдностi застосованих принципiв облiку нормативним вимогам щодо органiзацiї бухгалтерського облiку та звiтностi в Українi, чинним протягом звiтного перiоду, а також оцiнку наданої фiнансової iнформацiї в цiлому.
Думка аудитора
1. Форма бухгалтерського облiку та облiкова полiтика пiдприємства визначена вiдповiдно до Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть", наказу №3 вiд 30.04.2009 року "Про органiзацiю бухгалтерського облiку та облiкової полiтики " з використанням для пiдготовки фiнансових звiтiв концептуальної основи, передбаченої Нацiональними Положеннями (стандартами) Бухгалтерського Облiку (П(С)БО).
Форма бухгалтерського облiку та облiкова полiтика пiдприємства в цiлому забезпечують узагальнення у регiстрах бухгалтерського облiку методом подвiйного запису iнформацiї про наявнiсть i рух активiв, зобов'язань та факти фiнансово-господарської дiяльностi, накопичення аналiтичних даних про склад i рух активiв, зобов'язань, доходiв, витрат, фiнансових результатiв.
Регiстри бухгалтерського облiку пiдприємства побудованi виходячи з особливостей її дiяльностi, технологiї обробки облiкових даних з використанням кореспонденцiї рахункiв бухгалтерського облiку, що встановлена Iнструкцiєю про застосування Плану рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобов'язань та господарських операцiй пiдприємств та органiзацiй, затвердженою наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 30.11.1999 року №291.
Аудитор з'ясував i впевнився, що наявна повнота бухгалтерського облiку: всi господарськi операцiї знайшли вiдображення на вiдповiдних рахунках бухгалтерського облiку.
На пiдставi наказу директора вiд 28.09.2010 року №174/б проведена iнвентаризацiя основних засобiв, виробничих запасiв, малоцiнних та швидкозношуваних предметiв, iнших необоротних матерiальних активiв, нематерiальних активiв, капiтальних iнвестицiй, товарiв, готової продукцiї, незавершеного виробництва станом на 01.10.2010 року та фiнансових iнвестицiй, витрат майбутнiх перiодiв, грошових коштiв, розрахункiв i документiв станом на 01.12.2010 року згiдно з Iнструкцiєю про iнвентаризацiю основних засобiв, нематерiальних активiв, грошових коштiв, документiв i розрахункiв, затвердженою наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 11.08.1994 року №69. За даними протоколу засiдання iнвентаризацiйної комiсiї, яка несе вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть результатiв iнвентаризацiї, нестач та надлишкiв не встановлено.
Аудитор не змiг спостерiгати за iнвентаризацiєю основних засобiв, нематерiальних активiв, грошових коштiв, документiв i розрахункiв на дату складання фiнансової звiтностi суб'єкта господарювання, який перевiряється, оскiльки ця дата передувала призначенню аудитором акцiонерного товариства. Однак , пiд час перевiрки акцiонерного товариства, встановлено що до початку аудиту пiдприємство отримало позитивнi запити-вiдповiдi (акти звiрки) по дебiторськiй та кредиторськiй заборгованостi в розрiзi контрагентiв. Цi зовнiшнi пiдтвердження сум заборгованостi третiх осiб перед акцiонерним товариством, що перевiряється, є пiдставою для спiвставлення облiкових даних. Початковi залишки по рахунках бухгалтерського облiку станом на 01.01.2010 року пiдтвердженi аудиторським висновком.
Аудитором було зiбрано необхiдну кiлькiсть аудиторських доказiв для пiдтвердження достовiрностi дебiторської та кредиторської заборгованостi, а також основних засобiв, нематерiальних активiв, запасiв у фiнансовiй звiтностi Товариства у всiх суттєвих аспектах.
2. На думку аудитора, узагальнюючi показники фiнансової звiтностi товариства за 2010 рiк у складi балансу станом на 31.12.2010 року, звiту про фiнансовi результати за 2010 рiк, про власний капiтал та рух грошових коштiв за рiк, що минув на зазначену дату, пiдготовленої вiдповiдно до концептуальної основи П(С)БО, в усiх суттєвих аспектах вiдповiдають аналiтичному облiку та первинним документам, узгоджуються мiж собою, справедливо та достовiрно згiдно з визначеною концептуальною основою та вимогами законодавства України подають фiнансову iнформацiю щодо класифiкацiї та оцiнки активiв, реально та точно вiдображають розмiр зобов'язань та фiнансовi результати дiяльностi.
Вiдповiднiсть первинним документам розрахункiв з бюджетом та позабюджетними фондами не перевiрялась у зв'язку з обмеженням обсягу перевiрки умовам договору.
Аудитор вважає, що отриманi аудиторськi докази є достатньою та вiдповiдною основою для висловлення аудиторської думки.
Думка аудитора стосовно питань, викладених в п.2 роздiлу
II Положення №1528
На думку аудитора, iнформацiя про активи та зобов'язання товариства розкрита повно та достовiрно i вiдображена в фiнансових звiтах закритого акцiонерного товариства "Кременчуцьке кар'єроуправлiння "Кварц" вiдповiдно до вимог Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку, прийнятих в Українi:
- аналiтичний та синтетичний облiк основних засобiв, малоцiнних необоротних матерiальних активiв та незавершеного будiвництва вiдповiдає П(С)БО №7 "Основнi засоби",затвердженим наказом Мiнфiну України вiд 27.04.2000 року №92;
- облiк нематерiальних активiв вiдповiдає вимогам П(С)БО №8 "Нематерiальнi активи", затвердженим наказом Мiнфiну України вiд 18.10.1999 року №242;
- облiк запасiв вiдповiдає вимогам П(С)БО №9 "Запаси", затвердженим наказом Мiнфiну України вiд 20.10.1999 року №246;
- дебiторська заборгованiсть вiдображається згiдно вимог П(С)БО №10 "Дебiторська заборгованiсть", затвердженим наказом Мiнфiну України вiд 08.10.1999 року №237;
- зобов'язання вiдображенi у вiдповiдно до П(С)БО №11 "Зобов'язання", затвердженим наказом Мiнфiну України вiд 31.01.2000 року №20;
- iнформацiя, наведена у фiнансових звiтах про власний капiтал розкрита повнiстю i вiдповiдає встановленим нормативам, зокрема нацiональним положенням (стандартам) бухгалтерського облiку;
- iнформацiя, наведена у фiнансовiй звiтностi щодо вартостi чистих активiв розкрита повнiстю i вiдповiдає встановленим нормативам, нацiональним положенням (стандартам) бухгалтерського облiку та вимогам законодавства;
- статутний фонд сформовано у строки вiдповiдно до чинного законодавства, внески до якого сплачено у повному обсязi;
- iнформацiя щодо обсягу чистого прибутку розкрита повнiстю;
- на думку аудитора, за звiтний 2010 рiк в Товариствi не вiдбувалося дiй, що можуть привести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв, визначених частиною першою статтi 41 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок".
Розкриття особливої iнформацiї:
-рiшення про розмiщення цiнних паперiв на суму, що перевищує 25 вiдсоткiв статутного капiталу у звiтному роцi не приймалось;
-рiшення про викуп власних акцiй не приймалось;
-факти лiстингу /делiстингу цiнних паперiв на фондовiй бiржi вiдсутнi;
-отримання позики або кредиту на суму, що перевищує 25 вiдсоткiв активiв емiтента не вiдбувалося;
-змiна складу посадових осiб емiтента не вiдбувалася;
-змiна власникiв акцiй, яким належить 10 i бiльше вiдсоткiв голосуючих акцiй не вiдбувалась;
-рiшення емiтента про утворення, припинення його фiлiй, представництв не приймалися;
-рiшення вищого органу емiтента про зменшення статутного капiталу не було.
Власний капiтал визначений правильно, його структура та призначення пiдтверджуються даними аналiтичного облiку.
Станом на 31.12.2010 року загальний розмiр власного капiталу Товариства становить 19332,0 тис. грн., з яких - статутний капiтал - 779,0 тис. грн., iнший додатковий капiтал - 19153,0 тис. грн., непокритий збиток - 600,0 тис. грн.
Статутний капiтал
Змiни до Статуту Товариства внесено згiдно розпорядження Виконкому Кременчуцької мiської ради Полтавської областi вiд 21.05.2009 року - Статут викладено в новiй редакцiї (на пiдставi рiшення загальних зборiв - протокол №2 вiд 07 травня 2009 року).
Протягом 2010 року змiни до статуту не вносились.
Згiдно пiдсумкової довiдки ВАТ "Нацiональний депозитарiй України" (01001, м. Київ, вул. Б.Грiнченка, б.3, код за ЄДРПОУ- 30370711, лiцензiя:АВ №189650 вiд 19.09.2006р. до 2016р.) про кiлькiсть цiнних паперiв у зареєстрованих осiб станом на 31 грудня 2010 року акцiями володiють фiзичнi особи - 284 акцiонера.
Вартiсть чистих активiв:
З метою реалiзацiї положень п.3 ст.155 "Статутний капiтал акцiонерного товариства" Цивiльного кодексу України вiдповiдно до рекомендацiй, наведених у методицi №485, здiйснено розрахунок вартостi чистих активiв Товариства.
Пiд вартiстю чистих активiв товариства вiдповiдно до методики №485 розумiється величина, яка визначається шляхом вирахування iз суми активiв, прийнятих до розрахунку, суми його зобов'язань, прийнятих до розрахунку.
Результати проведеного розрахунку свiдчать, що величина чистих активiв Товариства станом на 31.12.2010 року складає суму 19332 тис. грн.
Наведена вартiсть чистих активiв перевищує суму статутного фонду (капiталу) Товариства, що узгоджується з вимогами ст.155 Цивiльного кодексу України.
Розкриття iнформацiї щодо обсягу чистого прибутку. На думку аудитора, Товариство у фiнансових звiтах та додатках до них достовiрно i у повнiй мiрi розкрило iнформацiю про фiнансовi результати, зокрема про збиток. Дана iнформацiя вiдповiдає вимогам наступних нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку: №3 "Звiт про фiнансовi результати", №15 "Дохiд", №16 "Витрати".
На початок року нерозподiлений прибуток Товариства вiдсутнiй..
За результатами фiнансово-господарської дiяльностi за 2010 рiк пiдприємство отримало збиток в сумi 707,0 тис. грн. За рахунок резервного капiталу зменшено збитки поточного року на суму 107,0 тис. грн.
Непокритий збиток станом на 31.12.2010 року складає 600,0 тис. грн..
За 2010 рiк Товариством отримано доходiв у сумi 179775,0 тис. грн. Найбiльшу частину в доходах становлять доходи вiд основної дiяльностi.
Витрати Товариства за 2010 рiк становлять 180482,0 тис. грн. Основними складовими витрат є витрати щодо оплати послуг та придбання матерiалiв для ведення основної дiяльностi.
Застосована облiкова полiтика вiдповiдає концептуальнiй основi фiнансової звiтностi та обставинам.
Фiнансовi звiти дають розкриття iнформацiї, що дозволить користувачам зрозумiти вплив суттєвих операцiй та подiй, що мiститься у фiнансових звiтах Товариства.
Показники лiквiдностi (абсолютної та загальної) Закритого акцiонерного товариства Кременчуцьке кар'єроуправлiння "Кварц" свiдчать, що оборотних коштiв недостатньо для погашення короткострокових зобов'язань в повному обсязi. Загальний коефiцiєнт лiквiдностi протягом року зменшився i недосягає оптимального значення. Це означає, що кожна гривня поточних зобовязань покривається лише 0,78 грн. власних оборотних засобiв. В порiвняннi з орiєнтовним значенням товариство має недостатнiй рiвень забезпечення ресурсами, якi можуть бути використанi для погашення його позачергових боргiв. Адже велика питома вага запасiв в загальнiй вартостi активiв не означає реальної платоспроможностi, оскiльки вони можуть бути такими, що важко реалiзовуються, а спрогнозувати своєчаснiсть погашення дебiторської заборгованостi нереально через її якiсть та низьку платiжну дисциплiну боржникiв, яка посилюється в умовах фiнансової кризи.
Можливе погашення поточних зобов'язань за рахунок власного капiталу.
Пiдприємство має незалежнiсть вiд зовнiшнiх джерел фiнансування дiяльностi, однак протягом року товариство стало бiльш залежним вiд залучених коштiв. Цю думку пiдтверджує коефiцiєнт фiнансової незалежностi, який в порвiняннi з початком року зменшився на 45,9 %.
Таким чином, аудитор вважає, що в результатi проведеної перевiрки отримано достатньо пiдстав для висловлення своєї незалежної думки. Узагальнуючи наведенi розрахунки, оцiнюючи наслiдки дiяльностi пiдприємства з позицiї довгострокової перспективи, вважаю можливим пiдтвердити, що iснує ймовiрнiсть дiяльностi товариства в найближчому майбутньому, тому що Закрите акцiонерне товариство Кременчуцьке кар'єроуправлiння "Кварц" має в своєму розпорядженнi достатньо активiв та власного капiталу, якi при ефективнiшому їх використаннi та за умови негайного вжиття заходiв по оздоровленню фiнансового стану значно покращить пiдсумковий фiнансовий стан товариства.
Додаткова iнформацiя
1. Вiдповiднiсть до чинного законодавства застосованого методу нарахування амортизацiйних вiдрахувань на основнi засоби орендованих цiлiсних майнових комплексiв.
Нарахування амортизацiї основних засобiв та iнших необоротних матерiальних активiв орендованого цiлiсного майнового комплексу у бухгалтерському облiку проводиться за методом i нормами, передбаченими п.26 та п.27 Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 7 "Основнi засоби". Нарахування нематерiальних активiв проводиться за методом, передбаченим п.27 Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 8 "Нематерiальнi активи."
За 2010 рiк нарахована амортизацiя в сумi 1849.0 тис. грн., а саме:
-основних засобiв -1737,3 тис. грн.
-нематерiальних активiв - 111,7 тис. грн.
2. Використання амортизацiйних вiдрахувань на основнi засоби орендованих цiлiсних майнових комплексiв вiдповiдно до встановлених норм та напрямкiв використання.
Вiдповiдно до Iнструкцiї про застосування Плану рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобов'язань та господарських операцiй пiдприємств та органiзацiй, затвердженою наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 30.11.1999 року №291, облiк нарахування та використання амортизацiйних вiдрахувань ведеться на забалансовому рахунку 09 "Амортизацiйнi вiдрахування".
Збiльшення залишку на рахунку 09 "Амортизацiйнi вiдрахування" (надходження) вiдбувається на суму нарахованої амортизацiї необоротних активiв.
Зменшення залишку на рахунку 09 вiдображається на суму використаної амортизацiї на капiтальнi iнвестицiї, на погашення отриманих на капiтальнi iнвестицiї позик тощо.
За 2010 рiк Товариством використано амортизацiйних вiдрахувань на суму 255,4 тис. грн., в тому числi на придбання: -основних засобiв - 166,4 тис. грн.;
-нематерiальних активiв - 89,0 тис. грн.
Проведено капiтальний ремонт основних засобiв у сумi 1803, 0 тис. грн.
Залишок амортизацiйних вiдрахувань на кiнець звiтного перiоду становить 1054,9 тис. грн.
3. Структура облiку та процедура вiдновлення основних засобiв, що входять до складу орендованих цiлiсних майнових комплексiв, оцiнка її вiдповiдностi нормам чинного законодавства.
Облiк основних засобiв, що входять до складу орендованих цiлiсних майнових комплексiв, в Товариствi здiйснюється вiдповiдно до п.22 Методичних рекомендацiй з бухгалтерського облiку основних засобiв, затверджених наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 30.09.2003 р. №561. Вартiсть орендованих в складi цiлiсних майнових комплексiв основних засобiв вiдображається по дебету рахунка облiку основних засобiв з зазначенням, що данi об'єкти являються орендованими, та кредиту субрахунку облiку iншого додаткового капiталу.
Облiк витрат, здiйснюваних для пiдтримки об'єкта орендованих основних засобiв у робочому станi, а саме: на всi види ремонтiв i технiчне обслуговування об'єктiв основних засобiв ведеться вiдповiдно до п. 15 П(С)БО 7: цi витрати включаються до складу витрат звiтного перiоду за дебетом рахунку 91"Загально виробничi витрати."
В 2010 роцi Товариством здiйснено поточний ремонт об'єктiв орендованих основних засобiв в сумi 1846,6 тис. грн.
Вiдповiдно до п.п.4.3.5 Договору оренди цiлiсного майнового комплексу державного пiдприємства Мiнiстерства оборони України "Кременчуцьке кар'єроуправлiння "Кварц" вiд 26.03.2009 р. №01/Ц-2009 мiж Регiональним вiддiленням Фонду державного майна України по Полтавськiй областi та закритим акцiонерним товариством "Кременчуцьке кар'єроуправлiння "Кварц" Товариство виконувало поточнi ремонти за власний рахунок.
Згiдно зi ст. 9 Закону "Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть в Українi" вiд 16.07.99 р. № 996-XIV (зi змiнами та доповненнями) пiдставою для бухгалтерського облiку господарських операцiй є первиннi документи, якi фiксують i пiдтверджують здiйснення цих операцiй.
Оформлення матерiального звiту по виконанню поточних ремонтiв здiйснюється належним чином: пiдписується членами комiсiї та затверджується головним iнженером.
Висновок:
Узагальнюючи вищенаведене, аудитор вважає, що фiнансова звiтнiсть закритого акцiонерного товариства "Кременчуцьке кар'єроуправлiння "Кварц" справедливо i достовiрно вiдображає в усiх суттєвих аспектах фiнансовий стан пiдприємства на 31 грудня 2010 року, а також результат його дiяльностi та рух грошових коштiв за 2010 рiк згiдно з визначеною концептуальною основою фiнансової звiтностi, передбаченою Нацiональними Положеннями (стандартами) Бухгалтерського облiку, та вiдповiдають вимогам законодавства України.
У зв'язку з обмеженням обсягу перевiрки умовами договору, аудитор вважає за можливе надати умовно-позитивний аудиторський висновок стосовно фiнансової звiтност
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання ЗАТ Кременчуцьке кар`єроуправлiння "Кварц" виробляє щебiнь гранiтний фракцiйний (5х20; 20х40; 25х60; 40х70), вiдсiв гранiтний (0х5; 0х20; 0х70) iз власної сировини - породи гiрської скельної. Товариство вiдвантажує готову продукцiю залiзничним та автомобiльним транспортом. Основними споживачами продукцiї є будiвельнi пiдприємства Росiї: Московський, Бєлгородський регiони. Основними споживачами на внутрiшньому ринку збуту є пiдприємства Полтавської та Харкiвської областей. Попит на продукцiю Товариства має сезонний характер, що не дозволяє працювати на повну потужнiсть на протязi всього року. Також негативними чинниками, що стримують зростання обсягiв виробництва та реалiзацiї продукцiї є низький попит на внутрiшньому ринку, спричинений вiдсутнiстю платоспроможних замовникiв, та недостатня кiлькiсть рухомого складу залiзничного транспорту для здiйснення експорту продукцiї. Конкуренцiю на ринках збуту складають ДПУППУЗ "Крюкiвське кар`єроуправлiння", ТОВ "Нерудбудматерiали", ДПУППУЗ "Редутське кар`єроуправлiння", ТОВ "Рижiвський гранiтний кар'єр
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування У 2010 р. пiдприємством придбанi основнi засоби на суму 1 466 тис. грн., в тому числi: машини та обладнання - 91 тис. грн., транспортнi засоби - 1 280 тис. грн., iнструменти, прилади, iнвентар (меблi) - 73 тис. грн., малоцiннi необоротнi матерiальнi активи - 22 тис. грн. Придбання здiйснювалося за власнi та кредитнi кошти. За умови наявностi обiгових коштiв, пiдприємством будуть здiйснюватися iнвестицiї та придбанн
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформація щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Залишкова вартiсть основних засобiв на 31.12.2010 р. - 21 484,0 тис. грн., в т.ч.: власнi основнi засоби - 1 223,2 тис. грн., орендованi основнi засоби (цiлiсний майновий комплекс ДП МОУ ККУ "Кварц") - 20 260,8 тис. грн. Використання, полiпшення та вiдновлення орендованого майна здiйснюється вiдповiдно до умов законодавства та Договору оренди ЦМК ДП МОУ ККУ "Кварц" вiд 26.03.2009 № 01/Ц-200
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Основнi iстотнi проблеми, що впливають на результати роботи пiдприємства: непосильний податковий тиск, вiдсутнiсть дiєвого механiзму вiдшкодування податку на додану вартiсть, що спричиняє дефiцит обiгових коштiв, та змушує пiдприємство залучати кредитнi кошти пiд значнi вiдсотки, нестабiльнiсть податкового законодавств
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства Протягом звiтного року емiтентом сплаченi штрафнi санкцiї за порушення податкового законодавства у сумi 394,5 тис. грн.
( Штрафи та компенсацiї за порушення чинного законодавства протягом звiтного перiоду емiтентом не сплачувалис
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Фiнансування здiйснюється за рахунок власних i кредитних коштi
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів Укладених, але не виконаних договорiв Товариство не ма
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) На 2011 рiк планується збiльшення обсягiв виробництва. Стримуючим фактором досягнення пiдприємством планової потужностi є недостатнє фiнансування дорожнього будiвництва i будiвельної галузi в цiлому, що стримує зростання попиту на продукцiю товариств
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок У звiтному роцi дослiдження та розробки не проводились. На 2011 рiк iнвестицiйнi програми на дослiдження та розробку не запланованi, однак пiдприємство готове розглянути пропозицiї по спiвробiтництву у цих напрямка
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається Судових справ у звiтному перiодi не бул
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі Iншої iстотної iнформацiї не ма